Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вимоги до процесуальних документів і додатків до них, зокрема щодо засвідчення копій, визначає процесуальний закон, а не Національний стандарт України.
На це звернула увагу Велика палата ВС у постанові від 04.07.2023 у справі № 233/4365/18, повідомляє «Закон і Бізнес».
Спір у цій справі стосувався визнання недійсними електронних торгів, протоколу проведення електронних торгів та акта про проведені електронні торги.
Суди першої й апеляційної інстанцій відмовили у задоволенні позову. Вважали, що мораторій, передбачений законом «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» №2864-III, не застосовується до спірних правовідносинах. Адже кошти, отримані від реалізації приміщення готелю, були спрямовані на погашення заборгованості державного підприємства
перед його працівниками.
У касаційній скарзі Державний концерн «Укроборонпром» як третя особа, серед іншого, звертав увагу на неналежне (з порушенням п.5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 7.04.2003 №55) засвідчення ДП «Сетам» і державним виконавцем документів, доданих до відзиву на позовну заяву та апеляційної скарги.
Згаданий пункт визначає, що «Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту «Підпис».
Однак, ВП ВС наголосила, що правила проставлення відмітки про засвідчення копії документа, визначені у п.5.27 ДСТУ 4163-2003, не поширюються на засвідчення копій документів, які учасники справи подають до суду.