flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Діяльність Лугинського районного суду Житомирської області за 9 місяців 2022 року

30 вересня 2022, 14:06

Лугинським районним судом Житомирської області відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", проаналізовано стан ведення обліково-статистичної роботи суду за 9 місяців 2022 року.

Головним аспектом проведення даного аналізу виступають:

  • кількість справ, які надійшли протягом 9 місяців 2022 року за видами судочинства (кримінальне, цивільне, адміністративне, справи про адміністративні правопорушення).

Обліково-статистична робота у Лугинському районному суді Житомирської області ведеться відповідно до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, тощо.

Відповідно до п. 3 ст. 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" діловодство у місцевих загальних судах здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду.

З 30 вересня 2021 року в Лугинському районному суді Житомирської області не здійснюється правосуддя у зв'язку з тим, що у суддів закінчивсь п'ятирічний строк повноважень судді.

Відповідно до вимог статті 24 Закону України «Просудоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-VIII – у разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює суддя цього суду, який має найбільший стаж роботи на посаді судді, незалежно від того чи закінчились його повноваження як судді. З 07 грудня 2021 року на час відсутності повноважень у суддів Лугинського районного суду Житомирської області покладено виконання адміністративних повноважень голови суду (наказ від 07.12.2021 р. № 18/К) на суддю яка має найбільший стаж роботи на посаді судді.

Протягом 9 місяців 2022 року до суду надійшло 508 справ:

  • справи та матеріали кримінального судочинства - 54;
  • справи та матеріали цивільного судочинства - 131;
  • справи та матеріали адміністративного судочинства - 42;
  • справи та матеріали про адміністративні правопорушення - 281 .

Всі справи та матеріали які надійшли до суду було зареєстровано в АСДС відповідно до вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (із змінами).

У зв'язку з неможливістю утворити склад суду та з метою дотримання строків розгляду справ у відповідності до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 34 КПК України та статтей 221, 277 КУпАП, кримінальні провадження, а також справи про адміністративні правопорушення направляються до Житомирського апеляційного суду для вирішення питання про направлення вищезазначених матеріалів справ з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (статтею 2 Цивільного процесуального кодексу України).

Право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом гарантується статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Гарантії судового захисту прав та свобод людини і громадянина, а також принцип розумності строків розгляду справ у суді визначено Конституцією України (статті 55 та 129).

У пункті 2 частини першої статті 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.

Одним із цих способів вирішення проблеми, що існує в судах, в яких не залишилось суддів, що можуть здійснювати правосуддя, вбачається передача справ, які надійшли до таких судів на розгляд інших судів.

Так, передача справи з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється (за клопотанням сторін) на підставі розпорядження голови суду на розгляд суду, найбільш територіально наближений до цього суду (частина четверта статті 31 ЦПК України).

            Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

 Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.

З початку повномасштабної війни росії проти України основне питання – це збереження нашої країни як суверенної, незалежної, демократичної держави, де сповідуються європейські цінності й дотримуються міжнародні правові норми.

Українська судова система продовжує функціонувати й гідно долати складнощі, викликані війною.