flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як оскаржити дії (бездіяльність) посадової особи – працівника апарату суду

Відповідно до статті 155 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату. Контроль за ефективністю діяльності апарату суду здійснює голова суду.
Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.
Зі скаргою на дії (бездіяльність) посадової особи – працівника апарату суду слід звертатися до керівника апарату Лугинського районного суду Житомирської області, а якщо такою особою є керівник апарату суду або його заступник – до голови суду. Крім того, зі скаргою на дії (бездіяльність) керівника апарату суду або його заступника можна звернутися до начальника Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області.
Скарга на дії (бездіяльність) посадової особи – працівника апарату суду повинна містити:
– прізвище, ім’я, по батькові скаржника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку;
– прізвище, ім’я, по батькові та посаду посадової особи – працівника апарату суду, щодо якої подано скаргу;
       зміст оскаржуваних дій (бездіяльності).
Скарга повинна бути підписана із зазначенням дати її підписання.
 
Скаргу на дії (бездіяльність) посадової особи – працівника апарату суду можна надіслати на адресу суду поштою, або подати безпосередньо в приміщенні суду працівникові, відповідальному за приймання й реєстрацію кореспонденції. Також скаргу можна викласти в усній формі під час особистого прийому керівництвом Лугинського районного суду Житомирської області.
 
Якщо стане відомо про вчинення посадовою особою – працівником апарату суду злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України, наприклад, вимагання хабара, можна звернутися до поліції, Служби безпеки України, прокуратури тощо. Коли скарга (заява) не підлягає розгляду саме цим органом, він обовязково повинен передати її за належністю.
Скаргу (заяву) подають у довільній формі, як засобами поштового зв’язку, так і особисто.Слід вказати найменування органу, до якого вона подається, контактні дані, викласти детально обставини справи, зазначивши відомості щодо посадової особи, дії (бездіяльність) якої підлягають оскарженню, якщо є докази – долучити їх до заяви.
 
Увага! Закон України «Про запобігання корупції» передбачає участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції.
    Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 21 Закону України «Про запобігання корупції» громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, Національному агентству, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості.

         Про виявлення вище перелічених проявів корупції серед працівників апарату Лугинського районного суду Житомирської області прохання повідомляти керівника апарату суду: кабінет № 4; телефон: (04161)9-14-14.